Skip to main content

قیمت بلکا

قیمت بلکا

قیمت بلکا را میخواهیم در این مقاله بررسی کنیم . یکی از پوشش های دیواری نسبتاً نوین موجود در بازاره که برخی به طور اشتباه، بهش رنگ بلکا هم میگن. بلکا رنگ نیست و نوعی پوشش خاص برای دیواره که به شکل مخصوصی اجرا میشه. این پوشش دارای رشته های سلولوزی بوده و با چسب رزین و مواد دیگری مخلوط شده و به شکل نسبتاً خمیری درآمده و سپس اجرا می شود.

قیمت بلکا پیش از سال ۱۴۰۰ چقدره؟

در جدول زیر محدوده قیمتی پوشش بلکا (یک ماه مانده به سال ۱۴۰۰) رو براتون آوردیم.

  1. پوشش بلکای عادی در نقاشی ساختمان : ۱۵۰۰۰ – ۲۰۰۰۰  (بستگی به نوع پوشش دیواری و کیفیت اون داره.)
  2. پوشش بلکای ابریشمی در نقاشی ساختمان : ۲۰۰۰۰ – ۳۵۰۰۰ (بستگی به نوع پوشش دیواری و کیفیت اون داره.)

در مورد جدول بالا، همون طور که در توضیحات جدول می‌بینید، هزینه ی نهایی اجرای بلکا و تهیه ی مصالح در یک متر مربع از پروژه ی شماست. یعنی در صورتی که نقاش یا مجری بلکا، خودش مصالح رو تهیه و اجرا کنه، بابت هر مترمربع برای بلکا عادی بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان و برای بلکا ابریشمی بین ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان از شما میگیره.

ممکنه بعضی از افراد بخوان مصالح رو خودشون تهیه کنند و در اختیار مجری قرار بدهند و فقط کار اجرا رو بر عهده ی اون بذارن. ما برای اونا هم یک جدول قیمتی داریم که میتونه بهشون کمک کنه (قیمتها مربوط به یک ماه پیش از سال ۱۴۰۰ است).

  1. پودر بلکا عادی :     ۱۵,۰۰۰ هزینه ی مربوط به خرید ۱ کیلو گرم پودر می باشد و باید به آن هزینه ی مربوط به خرید رزین و دیگر مصالح را هم اضافه کرد.
  2. پودر بلکا ابریشمی :  ۳۷,۰۰۰ هزینه ی مربوط به خرید ۱ کیلو گرم پودر می باشد و باید به آن هزینه ی مربوط به خرید رزین و دیگر مصالح را هم اضافه کرد.

این هزینه فقط مربوط به پودر بلکاست و شامل هزینه هایی مثل رزین و یا ماله ی مخصوص قیمت بلکا نمیشه. اون ها هزینه ی جداگانه ای دارند و باید به مقدار مورد نیاز خریداری شده و مورد استفاده قرار بگیرن. هرکیلو از این پودر ها، میتونه ماده ی اصلی سازنده بلکا برای پوشش حدود ۳ متر از سطح باشه.

به این موارد بالا باید دستمزد مجری قیمت بلکا رو هم اضافه کرد که بخش مهمی از هزینه ی شما رو تشکیل میده.

البته توصیه ی ما به شما اینه که از این روش استفاده نکنین و بذارین متریال مورد نیاز پروژه تون رو خود مجری خریداری کنه. این توصیه ی ما چندتا دلیل هم داره:

دلیل اول اینه که شما جنس این پودر ها و سایر مواد لازم رو نمی‌شناسین و کسی که کارش اینه خیلی بیشتر از شما جنس اون ها رو میشناسه.
دلیل دوم اینه که خرید این مصالح احتمالاً زمان زیادی از شما خواهد گرفت و دردسرش زیاده.

دلیل آخر هم اینه که مقدار و میزانی که باید برای متراژ مشخصی از ساختمان بخرین، به طور دقیق دستتون نیست. البته ممکنه نقاش بهتون یک مقدار حدودی بده اما این مقدار میتونه خیلی متغیر باشه. اگر نقاش این رو خریداری کنه، مسئولیت مقدارش با خودشه و در صورتی که اضافه بیاد، اون رو از هزینه ی نهایی میتونین کم کنین و یا اگرکم بیاد خودش خریداری میکنه اما این قضیه در مورد شما زیاد راحت نیست و براتون میتونه دردسر ایجاد کنه.

قیمت  بلکا در سال ۱۴۰۰ چقدر میشه؟http://www.belkakasit.ir/

در این قسمت می‌خوایم تغییرات قیمت نقاشی ساختمان با پوشش قیمت بلکا رو برای اواخر بهار سال ۱۴۰۰ بررسی کنیم.

سناریوهای تغییر قیمت تمام شده‌ی پوشش بلکا در سال ۱۴۰۰ چیست؟

قیمت تمام شده پوشش بلکا ناشی از ۱) متریال قیمت  بلکا و ابزار مورد نیاز اون و ۲) دستمزد اجرای پوشش بلکا است. پس برای اینکه بتونیم برآورد درستی از قیمت رنگ بلکا در سال ۱۴۰۰ ارائه بدیم باید تغییرات قیمتی این دو عامل رو بررسی کنیم. به همین دلیل ما برآورد خودمون رو از تغییرات هزینه نقاشی با رنگ بلکا در سال ۱۴۰۰، رو در قالب دو تا سناریوی خوش‌بینانه و بدبینانه محاسبه کردیم:

سناریوی خوش‌بینانه برای تغییرات قیمت پوشش بلکا در سال ۱۴۰۰

در این سناریو فرض می‌کنیم، قیمت بلکا و مصالح نقاشی فقط ۱۵ درصد و دستمزد مجری هم فقط ۲۵ درصد افزایش داشته باشه. با توجه به اینکه هر کدوم از این دو عامل نیمی از هزینه کلی رو شکل میدن، درصد افزایش قیمت نهایی نقاشیِ بلکا در سناریو خوش‌بینانه میشه:

۲۰ درصد

سناریوی بد‌بینانه برای تغییرات قیمت پوشش بلکا در سال۱۴۰۰

در این سناریو فرض می‌کنیم، قیمت پوشش بلکا و مصالح نقاشی ۳۰ درصد و دستمزد مجری هم فقط ۴۰ درصد افزایش داشته باشه. بنابراین، درصد افزایش قیمت نهایی پوشش بلکا، در سناریو بد‌بینانه میشه:

۳۵ درصد

روش‌های قیمت گیری برای پوشش بلکا چیست؟

برای بررسی قیمت بلکا به ۳ شیوه می‌تونیم عمل کنیم:

۱. قیمت گیری متری برای پوشش قیمت بلکا

راه اول اینه که قیمت متری بلکا رو بگیریم و بگیم هزینه ی اجرای قیمت  بلکا به ازای هر متر مربع چقدر میشه؟!

۲. خرید مصالح و قیمت گیری برای دستمزد اجرا

راه دوم اینه که مواد خشک سازنده ی بلکا رو تهیه کنیم و از نقاش یا فردی که قراره برامون بلکا رو اجرا کنه بخوایم که اون ها رو باهم ترکیب کنه و خمیر بلکا رو بسازه.

۳. قیمت مقطوع برای پوشش قیمت بلکا

راه سوم هم اینه که از نقاش یا اجرا کننده ی بلکا بخوایم که از محل پروژه ی ما بازدید کنه و با محاسبه ی مساحت مورد نظر و در نظر گرفتن مقدار مصالح مورد نیاز، قیمت نهایی بهمون بده.

جمع بندی روش های قیمت گیری پوشش قیمت بلکا

طبیعتاً راه سوم برای ما از همه دردسرش کمتر و مطمئن تره! چرا؟ چون اینجوری میدونیم که بالاخره آخرش چقد باید پرداخت کنیم و تکلیفمون روشنه! ممکنه بگین خب اگه از نقاش بخوایم بهمون قیمت متری هم بده بازم متراژ خانه رو در قیمت ضرب می‌کنیم و به قیمت نهایی می رسیم که باید بگم شاید آره و شایدم نه!!!

در واقع محاسبه ی قیمت نهایی کار های نقاشی و بلکا دارای مقداری پیچیدگیه که باعث میشه گاهی قیمت نهایی اون جوری که شما فکر می‌کنید، نشه.

مثلاً یک مورد محاسبه ی متراژ خانه ی شماست که ممکنه محل اختلاف باشه، مورد بعدی چگونگی و تعداد دست های رنگ امیزی و یا پوشش هست که ممکنه مورد رضایتتون نباشه و خیلی موارد دیگه. پس همون اول با چند نفر که اجرای بلکا رو انجام میدن، صحبت کنین و ازشون بخواین تا قیمت نهایی (قیمت مقطوع یا قیمت چکی) بهتون بدن و بین اون قیمت ها مقایسه کنین. بعد از مقایسه، بهترین روانتخاب کرده و باهاش قرارداد ببندید.

همون طور که گفتیم، برای قیمت نهایی باید از مجری طرحتون بخواهید که بیاد و قیمت نهایی رو برآورد کنه و بهتون بگه.

طبیعتاً راه سوم برای ما از همه دردسرش کمتر و مطمئن تره! چرا؟ چون اینجوری میدونیم که بالاخره آخرش چقد باید پرداخت کنیم و تکلیفمون روشنه! ممکنه بگین خب اگه از نقاش بخوایم بهمون قیمت متری هم بده بازم متراژ خانه رو در قیمت ضرب می‌کنیم و به قیمت نهایی می رسیم که باید بگم شاید آره و شایدم نه!!!

در واقع محاسبه ی قیمت نهایی کارهای نقاشی و قیمت  بلکا دارای مقداری پیچیدگیه که باعث میشه گاهی قیمت نهایی اون جوری که شما فکر می‌کنید، نشه.

مثلاً یک مورد محاسبه ی متراژ خانه‌ی شماست که ممکنه محل اختلاف باشه، مورد بعدی چگونگی و تعداد دست های رنگ امیزی و یا پوشش هست که ممکنه مورد رضایتتون نباشه و خیلی موارد دیگه. پس همون اول با چند نفر که اجرای بلکا رو انجام
میدن، صحبت کنین و ازشون بخواین تا قیمت نهایی (قیمت مقطوع یا قیمت چکی) بهتون بدن و بین اون قیمت ها مقایسه کنین. بعد از مقایسه، بهترین روانتخاب کرده و باهاش قرارداد ببندید.

همون طور که گفتیم، برای قیمت نهایی باید از مجریِ طرحتون بخواهید که بیاد و قیمت نهایی رو برآورد کنه و بهتون بگه.

جمع‌بندی مراحل قیمت گیری پوشش دیواری سلولوزی قیمت بلکا

در بخش پایانی مراحل قیمت گیری برای بلکا رو میخوایم بهتون بگیم.

مرحله‌ی اول: انتخاب طرح برای پوشش بلکا

در مورد بلکا اهمیت طرح در هزینه ی نهایی اجرا بسیار زیاده. اگر طرحتون ساده و بدون هیچ پیچیدگی خاصی باشه، طبیعتاً هزینه ی جداگانه ای قرار نیست پرداخت کنین اما ممکنه بعضی از افراد بابت اجرای طرح های خاص و پیچیده تر هزینه ی جداگانه ای بگیرند. پس ابتدا با توجه به کاتالوگ ها و طرح های مختلف، طرح خودتون و رنگ مورد نظرتون رو انتخاب کنین تا وقتی که مجریان طرح های بلکا به شما مراجعه میکنن و از محل شما بازدید میکنن، بتونین طرح مورد نظرتون رو براشون بگین.

مرحله‌ی دوم: دریافت قیمت تمام شده برای کار

بعد از انتخاب طرح و رنگ، از نقاش ها و افرادی که مجری قیمت  بلکا هستند بخواین که از محلتون بازدید کنن و بهتون براساس طرحتون، مشاوره و قیمت بدن. توجه کنین که از چند نفر بخواین تا بیان و بازدید کنن و بهتون قیمت بدن! اینجوری دستتون برای انتخاب بهترین و باکیفیت ترین و منصف ترین مجری، بازه!

مرحله سوم: مقایسه و عقد قرارداد

بعد از طی مراحل بالا و مقایسه ی بین قیمت ها و کیفیت کار مجریان، بهترین گزینه رو انتخاب کرده و با اون یک قرارداد محکم ببندید و قیمتی که اعلام کرده رو در داخل قرارداد ذکر کنین تا خیالتون بابت مقدار پرداختی خودتون راحت باشه

قیمت فروش مواد اولیه قیمت بلکا در سال ۹۹

قیمت فروش مواد اولیه بلکا در سال ۹۹قیمت فروش مواد اولیه بلکا در سال ۹۹

قیمت فروش مواد اولیه بلکا ( پودر بلکا – خمیر بلکا ) هر کیلو پودر قیمت بلکا ۱۲۰۰۰ تومان است. این پودرها در بسته بندی ۵ کیلو و ۱۰ کیلویی ارائه می شود.

پودر بلکا ابریشمی ۳۵۰۰۰ تومن : هزینه ی مربوط به خرید ۱ کیلو گرم پودر می باشد و باید به آن هزینه ی مربوط به خرید رزین و دیگر مصالح را هم اضافه کرد.

قیمت چسب رزین لیتری ۴۹۰۰۰ تومان

ماله مخصوص بلکا ۳۰۰۰۰ تومان

هزینه انجام بلکا و فروش مواد اولیه قیمت بلکا در تهران کرج و شهرستان ها

هزینه و قیمت هر متر مربع انجام قیمت بلکا مبلغ ۹۰۰۰ تومان می باشد. سفارشات اجرای بلکا و فروش مواد اولیه بلکا در تهران کرج و تمام شهرستانها انجام میشود.

قیمت بلکا با نصب و نحوه محاسبه هزینه

قیمت بلکا با نصب متری ۹۰۰۰ تومان است.

نحوه محاسبه قیمت: متراژ مربع دیوار ها و سقف محاسبه شده و متراژ مربع درب و پنجره ها از آن کم خواهد شد.هزینه حداقل اجرت خرده کاری قیمت بلکا ۲۰۰،۰۰۰تومان اســت. برای کارهای کمتر ازاین مبلغ میتوانید مطالب آموزشی وب سایت ما رامطالعه نموده وپس ازتهیه مواد و ابزار لازم لکه گیری یا سطح کوچک موردنظر را خودتان بلکا کنید. برای تهیه مواد و ابزار بلکا ویا درصورت نیاز به مشاوره و راهنمایی با ما تماس بگیرید.

هزینه زیرسازی بلکا

در صورتی که سطح مورد نظر نیازمند زیرسازی-بلکا (برای اینکه بدانید چه سطوحی نیازبه زیرسازی دارد روی عبارت آبی رنگ کلیک کنید) باشد، از چسب رزین یا رنگ رزین درزیرکار استفاده می گردد که هزینه آن به ازای هرمترمربع ۱،۵۰۰تومان می باشد. هزینه زیرسازی و رزین جداگانه به مبلغ انجام بلکا اضافه می گردد.

برای استحکام و دوام بیشتر قیمت بلکا روی سطح بهتراست قبل ازاجرا مواد اولیه بلکا را با چسب رزین مخلوط کنید. چسب رزین جهت مخلوط کردن با پودر بلکا به صورت کیلویی بفروش میرشد.

قیمت هر کیلو چسب رزین ۳۰،۰۰۰تومان می باشد.

طراحی قیمت بلکا

طراحی بلکا

قیمت طراحی گرافیکی بلکا درهر طرح متفاوت است اما کمترین میزان اجرت آن مبلغ ۲۰۰،۰۰۰تومان است. این قیمت برای طرحهای ساده است. هرچه طرح پیچیده تر و دارای ظرافت بیشتر باشد هزینه آن بالاتر خواهد بود.

هزینه بلکا به چه عواملی بستگی دارد ؟

در تخمین قیمت اجرای بلکا، مساحت دیوارها و سقفی که قرار است با بلکا پوشانده شوند حرف اول را می ‌زند و هزینه میزان مواد اولیه پودر بلکا هم که در هر مترمربع از کار استفاده می ‌شود هم در برآورد هزینه نهایی محاسبه میشود. البته اینکه سطوحی که برای نصب دیوارپوش‌های بلکا درنظر گرفته‌‌اید، به زیرسازی نیاز دارند یا نه و اینکه طرح مورد نظر شما نیازمند طراحی ویژه و خاصی‌ست یا خیر هم بر قیمت رنگ بلکا تاثیر دارد.

متراژ و نوع پودر بر قیمت بلکا موثر است؟

قیمت بلکا برای هر مترمربع هم حدودا ۸ تا ۱۰هزار تومان است و قیمت هر کیلو رنگ بلکا هم اگر معمولی باشد ۱۳هزار تومان شروع می‌ شود و اگر ابریشمی باشد هم ۱۶ تا ۱۸هزار تومان متغیر است که در بسته‌های ۵ یا ۱۰ کیلوگرمی در بازار عرضه می‌ شود. البته اگر از پودر قیمت بلکا استفاده کنید هم پودر بلکا عادی هر کیلوگرم ۱۵هزار تومان و پودر بلکای ابریشمی هرکیلوگرم ۵۰هزار تومان خواهد بود.

بد نیست بدانید که هر کیلوگرم از پودرها ماده سازنده اصلی برای پوشش سه متر از سطح مورد نظر کفایت می‌ کند. یعنی با یک بسته ۱۰ کیلوگرمی رومالین آماده شما می‌ توانید دیوارهای یک اتاق ۹متری را پوشش بدهید.

مواد جانبی چقدر بر قیمت بلکا تاثیر دارد؟

چسب رزین لیتری ۴۰هزار تومان و ماله مخصوص بلکا ۳۰هزار تومان است که نهایتا با هزینه ایاب و ذهاب و هزینه حمل مواد، قیمت دیوارپوش بلکا را مشخص می‌ کند. بهتر است برای استحکام و دوام بیشتر قیمت بلکا روی سطح مواد اولیه قیمت بلکا باید با چسب رزین مخلوط شوند.

میانگین قیمت و نصب بلکا با محاسبه مواد اولیه و هزینه‌های جانبی مثل هزینه زیرسازی با چسب رزین برای هر متر مربع ۱۰هزار تومان اعلام می ‌شود. خدمات جانبی مثل لکه‌گیری، گچ‌کاری و یا زیرسازی که برای هرچه بالاتر رفتن کیفیت نهایی کار انجام می ‌شود که زمان و متریال خودشان را دارند. دستمزد‌ها و هزینه‌های مربوط به این کارها هم جداگانه روی هزینه فاکتور کل پروژه می ‌رود.

اجرت کار در برآورد قیمت بلکا و رومالین چقدر موثر است؟

قیمت دیوار پوش بلکا برای حداقل اجرت خرده‌کاری اجرای بلکا هم از ۲۰۰ تا ۴۰۰هزار تومان متغیر است. همچنین در برآورد اولیه قیمت رومالین و بلکا، اجرای طرح‌های مختلف گرافیکی بسته به پیچیدگی و سختی طرح هزینه متفاوتی دارد که معمولا از ۳۵۰هزار تومان برای طرح‌های ساده شروع می ‌شود و هرچه ظرافت و پیچیدگی طرح مورد نظر شما بیشتر باشد هزینه اجرای آن هم بالاتر خواهد بود.

قیمت پوشش بلکا با طرح‌های خاص می‌تواند از ۴۰۰هزار تومان به بالا باشد. مثلا طرح‌های خاصی که بیشتر برای اتاق‌های کودک سفارش داده می ‌شوند و زمینه‌ای کارتونی دارند در این دسته کار جای می‌ گیرند.

آیا قیمت رنگ بلکا به صرفه هست؟

با توجه به سرعت اجرا و نصب آن که با کمترین کثیف‌کاری خانه و ساختمان همراه است و مثل رنگ‌های روغنی زمان زیادی برای خشک شدن نیاز ندارد، می ‌توان مدعی شد که واقعا قیمت بلکا قیمت چندانی ندارد و قیمت ها برای استفاده از آن معقول است. توجه داشته باشید بلکا برای ما و محیط ریست فوایدی هم دارد تازه حکم عایق صدا و حرارت و انرژی را هم برای ساختمان دارد. درضمن این محصول طول عمر بالاتری هم نسبت به انواع کاغذدیواری‌ها دارد.

آشنایی با ماهیت رنگ ساختمانی بلکا

رنگ ساختمانی بلکا از یک ترکیب الیاف سلولزی و رزین تشکیل شده است و این موضوع باعث می شود این پوشش ها در مقابل رطوبت آسیب پذیر باشند. قیمت  بلکا که در انواع مختلف و برای رنگ کاری دیوار و نقاشی سقف کاربرد دارد، بر اساس انواع و رنگ‌های مختلف دسته بندی شده و قابل خریداری هستند.

این نوع رنگ که از دسته رنگ‌های پوششی سلولزی است به دلیل راحتی نشستن روی دیوار بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. در نهایت می‌توان قیمت بلکا را یک تزیین کننده و زیبایی بخش به دیوارهای منزل دانست.

آیا بلکا، سرطان زاست؟

موارد اشاره شده در بالا می‌تواند هر کسی را به استفاده از رنگ بلکا برای سقف و تزیینات بلکا ترغیب کند. پیش‌تر اشاره کردیم که قیمت بلکا ابریشمی سفید و سایر مدل‌های آن کاملا بهداشتی هستند، اما برخی همچنان نگران هستند که آیا بلکا سرطان زاست یا خیر. خود بلکا به دلیل مواد اولیه طبیعی کاملا بهداشتی است و درصورت استفاده از رنگ مناسب، هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد. توضیحات بیشتر را در ادامه خواهید دید.

تمام پوشش‌های سلولزی (از جمله بلکا) شامل یک سری پولیپ‌ها و چسب و الیاف هستند که اگر فاقد کیفیت باشند، مانند هر محصول دیگری می‌توانند مشکلاتی را ایجاد کنند. معمولا در کشورهای مختلف روی این محصولات نظارت کافی وجود دارد، اما در کشور ما کمتر رعایت می‌شود. پوشش‌های سلولزی با انواع برندها وارد بازار شده، و جنس‌های متفرقه به خاطر ارزانی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

اگر سلامتی برای شما مهم باشد، برای اجرای بلکا، به سراغ افراد و شرکت‌های خبره بروید. بهترین گزینه رنگ‌آمیزی در تزیینات قیمت بلکا (حتی در سطح جهانی)، رنگ های پایه آب اکریلیک هستند که خاصیت ضدعفونی کنندگی هم دارند؛ برخی متاسفانه از رنگ‌های روغنی استفاده می‌کنند که دارای سرب هستند. مواد نفتی این رنگ‌ها در جریان هوا واکنش شیمیایی ایجاد کرده، و برای سلامتی مضر هستند. بنابراین، بلکا کاملا بهداشتی است.